Moshe T.

  |   Israel
חיים מ.

לפני זמן קצר, כחודשיים אחרי שעברתי  כריתה רדיקלית של בלוטת הערמונית בשיטה הרובוטית, בביצוע ד”ר דיויד סמאדי, מביה”ח “מאונט סיני” בניו יורק, שאל אותי אחד מחברי הטובים:
“היום, בראייה לאחור, האם היית  מחליט לעשות אותו דבר? אותה פרוצדורה? אצל אותו רופא?”
“בדיוק אותו דבר!” עניתי מיד וללא כל היסוס. לא הייתי צריך  לחשוב אפילו שנייה.

את המחשבה הרבה וההתלבטויות הלא קלות בתהליך קבלת ההחלטות, אותן אפרט עוד מעט,  השקענו לפני הניתוח. וכל מה שקרה אחר כך רק הוכיח ללא ספק שהחלטנו נכון.
ובראש  וראשונה,  ההחלטה המצוינת לעבור את הפרוצדורה אצל ד”ר סמאדי, החלטה שהיא המפתח לכל היתר.

ד”ר סמאדי הוא שילוב בלתי רגיל של איש מקצוע  מהמעלה הראשונה, בעל ניסיון אדיר של מעל 2000 ניתוחים בטכניקה רובוטית, שלמעטים בלבד בעולם יש כמותו, ועם זאת הוא  מתייחס לכל פציינט באופן חם, אישי ואכפתי בצורה  מעוררת התפעלות.  יחסו זה והעידוד והרוגע שהוא משרה  הם מעל ומעבר לכל מה שהכרתי או שמעתי.

ועכשיו למה שהפך, ברוך השם, להיסטוריה.
לפני כמה חודשים, לאחר בדיקת דם שגרתית, בה התגלתה רמת P.S.A.   גבוהה מהנורמה (5.5), נשלחתי  לבצע ביופסיה שגילתה תוצאת גליסון   3+3 . נתון זה מסתיר בתוכו את המילים  המפחידות:  אני חולה בסרטן בלוטת הערמונית!

מאותו רגע קשה, מלווה בחששות כבדים ותחושת חוסר אונים ראשונית, עולות אינסוף שאלות  עליהן מחפשים תשובה בתהליך לא פשוט של חיפושים ארוכים באינטרנט  והתייעצויות עם רופאים שונים, שרובם לא נותנים תשובות ברורות.

ההתייעצויות עם הרופאים הניבו את האפשרויות הבאות:
1.    לא לעשות כלום. או כמאמר אותו  רופא: רוב האנשים מתים עם המחלה ולא מהמחלה.
2.    להתחיל בהקרנות / כימותרפיה.
3.    ניתוח  להסרת בלוטת הערמונית. ואז יש 3 אפשרויות:
א.   ניתוח פתוח רגיל.
ב.    ניתוח לפרוסקופי
ג.    ניתוח  רובוטי

כבר מהרגע הראשון היה ברור לי ש”לא לעשות כלום” אינו אופציה מבחינתי. אני לא מוכן לחיות כל ימי חיי עם חרב על הצוואר.
לאחר שהתברר לי שבמקרה שניתוח אינו פותר את הבעיה ניתן להמשיך את הטיפול בהקרנות, אך להיפך זה  לא עובד (כלומר אם מתחילים בהקרנות והבעיה לא נפתרת, כבר אין אפשרות לבצע ניתוח), החלטתי  לכיוון ניתוח.

כעת נותר לי “רק” להחליט איזה סוג ניתוח, איפה ואצל מי.
בפגישה עם האורולוג לאחר שנתגלה הגידול בפרוסטטה,  הוא  הציע לי לעבור ניתוח פתוח אצלו בארץ  וציין שאצלו אחוזי ההצלחה הם 100%.. לשאלתי לבירור היקף ניסיונו, “כמה ניתוחים ביצעת?” ענה  בגאווה לא מוסתרת: חמישה (!) ניתוחים.
לא השתכנעתי…
(אגב, ד”ר סמאדי מבצע פי 3 ניתוחים בכל שבוע!)

לאחר התלבטות והתייעצויות נוספות הגעתי להחלטה ללכת על ניתוח רובוטי (בהמשך אפרט את היתרונות של ניתוח רובוטי).
כעת נותרה רק השאלה הקטנה איפה ואצל מי. התלבטתי בין שני מרכזים רפואיים בארה”ב. אך לאחר שקבלתי המלצה חמה מקרוב משפחה שמכיר את ד”ר סמאדי וראה אותו בפעולה ולאחר שבחנתי את התוצאות שלו בהשוואה לאחרים, החלטתי לעבור את הניתוח אצלו.

טסתי עם רעייתי לניו יורק, עברתי את הפרוצדורה והשאר הסטוריה.

השתחררתי מבית החולים כ-24 שעות אחר הניתוח.  לפני כן הגיעה אחות מהצוות של ד”ר סמאדי ועברה איתנו על דף הנחיות ברורות מאד לגבי  המשך הטיפול התרופתי וההתנהגות הנדרשת במשך הימים שלאחר הניתוח, אלו תופעות נחשבות רגילות ואינן צריכות להדאיג ואלו תופעות דורשות התייחסות מיוחדת ודיווח לה או לד”ר סמאדי. גם היא השאירה מספר טלפון נייד אישי לכל שאלה שתתעורר.

כאן המקום לציין את היתרונות האדירים של ניתוח רובוטי:
•    יצאתי מביה”ח למחרת יום הניתוח.
•    לא נזקקתי למשככי כאבים כלל!
•    נעשו 5 חתכים קטנטנים  וחתך אחד של פחות מ-4 ס”מ.  כך שהריפוי מהיר מאד ואיבוד הדם מזערי.
•    במהלך הניתוח איבדתי  30 מ”ל  בלבד. זה פחות משליש של בקבוק אפטר שייב רגיל (של 100 מ”ל).
•    כעבור שבוע הוציאו את הקטטר (לעומת 3 שבועות בניתוח פתוח רגיל) ובכך קטן הסיכון להתפתחות זיהומים וכד’, באופן משמעותי ביותר,  שלא לדבר על אי הנוחות של  הישארות עם קטטר.

בפגישה  לקבלת התוצאות  (הטובות, ברוך השם,) ד”ר סמאדי שוב גילה יחס חם, תשומת לב  וסבלנות לכל השאלות שהיו לנו לקראת הטיסה לארץ. כמו כן הוא הרגיע את חששותינו מהעתיד והדגיש שהקשר איתו לא הסתיים. ניתן להתקשר איתו לגבי כל שאלה אם תתעורר והוא רוצה שאעדכן אותו לגבי תוצאות הבדיקות התקופתיות שעלי לבצע.  אם חס וחלילה תתעורר בעיה כלשהי,  יש להתקשר איתו והוא יהיה בקשר הדוק עם רופא ישראלי.

אי  אפשר לסיים בלי לציין שוב ושוב את הטיפול המסור והאישי של ד”ר דיויד סמאדי והצוות שלו  שנסכו תחושת ביטחון , רוגע ועידוד בכל שלב, החל ממפגש ההכנה עם הסברים לפני הניתוח, ועד הביקורות ומפגש קבלת התוצאות אחריו.
גם במהלך הניתוח, עדכן  ד”ר סמאדי באופן אישי  בטלפון את אשתי על התקדמות הניתוח ובתום הניתוח הגיע בעצמו לדווח על כך והרגיע אותה שהכל נראה נקי, כלומר שהגידול הוצא בשלמותו ללא גרורות,  כפי שאכן התברר אח”כ מהבדיקות.  באותה  עת, הוא מסר לה כרטיס ביקור עם הטלפון הנייד האישי שלו וציין שניתן להתקשר אליו בכל עת אם מתעוררת בעיה או שאלה כלשהי!

עכשיו ברור מדוע אני מודה לאל שהתגלגלתי  לבחירה לעבור ניתוח רובוטי אצל ד”ר דיויד סמאדי,  החלטה שאין לי שום פקפוק בנכונותה,  בחירה שהפגישה אותי עם רופא מעולה ומסור, ולא פחות חשוב, יהודי ואדם חם ואיכפתי .

תודה עצומה לד”ר סמאדי ולצוותו  על טיפולם המקצועי, המסור  והאישי שהחזירו לי את החיים הנורמלים שהיו לי לפני אותו יום קשה לפני כמה חודשים.

Moshe T.
Rate this post
   Back to Testimonials